Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dodrží premiér Fico svoje vlastné pravidlá? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vylúčené!

1. Fico nepozná žiadne pravidlá, okrem svojej psychickej patologickej perverzity.
2. Oklamať_klamára_Fica sa nedá, lebo všetko, čo nie je jeho vlastné klamstvo, do jeho lebene nevojde.
3. Fico permanente klame a iba jeho vlastné klamstvá platia pre všetkých, ktorých má v područí.
4. Velikášky komplex svedčí o ťažko zakomplexovanom jedincovi, ktorý sa potrebuje pomstiť celému svetu
5. Zrejme trpel od detstva neláskou, závisťou, nenávisťou, zákernosťou, kariérizmom, chtíčom po moci a sláve
 
Hodnoť

 

To je taake komunisticke prihravat istoty vybranym beneficientom
 
Hodnoť

 

Držím palce, ale som pesimista. V marci 2012 sa na Slovensko vrátil február 1948, kde všetká moc sa dostala do rúk SMEru. A kto je na jeho čele, už napísal "Hity našej Ficy".
 
Hodnoť

List premiérovi

JUDr. Robert Fico
Predseda Vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
013 70 Bratislava

26. septembra 2013
Vážený pán predseda vlády,

dovoľujem si obrátiť sa na Vás v súvislosti s návrhom zákona o lesoch, ktorého prerokovanie je na dnešnom programe rokovania Vlády Slovenskej republiky. Materiály, ktoré sú k tomuto návrhu zákona zverejnené na webovej stránke vlády sú chybné a zavádzajúce. Obávam sa, že je tomu tak účelovo, s cieľom uviesť vládu do omylu, aby dnes hladko schválila navrhované znenie novely zákona o lesoch.

V zmysle Legislatívnych pravidiel vlády SR (LPV) zastupujem verejnosť vo veci hromadnej pripomienky k návrhu zákona o lesoch, ktorú podporilo viac ako 13 tisíc občanov Slovenskej republiky.

Podľa čl. 14 ods. 9 LPV sa pripomienky k návrhu zákona uvedú vo vyhodnotení pripomienkového konania [čl. 18 ods.2 písm. e) LPV] spolu s označením, či ide o zásadnú pripomienku, a ak ide o neakceptované pripomienky, s odôvodnením neakceptovania

Vovyhodnotení pripomienkového konania k návrhu novely zákona, ktoré Vám je predkladané, sú síce uvedené pripomienky verejnosti, avšak v tabuľke vyhodnotenia v stĺpci „typ pripomienky“ sú uvedené ako pripomienky obyčajné. V zmysle LPV sú však tieto pripomienky zásadné, pretože ich podporilo viac ako 500 ľudí. Taktiež v zázname z rokovania s predkladateľom návrhu novely zákona sú tieto pripomienky uvedené ako zásadné. Kým pri 13-tich zásadných pripomienkach, ktoré som uplatnil, sme našli s predkladateľom spoločne prijateľné riešenie, pri štyroch zásadných pripomienkach sme zhodu nenašli, preto sa stali predmetom rozporu, ako je uvedené aj v zázname z rokovania. Táto informácia však v predkladaných materiáloch na rokovanie vlády chýba.

V bodeč. 55 (§ 30 ods. 3) návrhu novely zákona o lesoch je vláde predkladané iné znenie, než bolo dohodnuté na rokovaní s predkladateľom. V zmysle dohody s predkladateľom má byť v tomto bode uvedené znenie, ktoré neobmedzuje slobodný vstup ľudí do lesov nad rámec súčasného právneho stavu. V právnom štáte a slušnej spoločnosti je takáto manipulácia s dohodnutým textom návrhu novely zákona neprípustná.

V súvislosti s prerokovaním hromadnej pripomienky verejnosti k návrhu novely zákona o lesoch musím tiež konštatovať, že bolo porušené aj ustanovenie čl. 14 ods. 5 LPV, pretože predmetný návrh novely zákona je predkladaný vláde na prerokovanie bez toho, aby o rozporoch k zásadným pripomienkam bolo uskutočnené rozporové rokovanie na úrovni Ministra pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR.

Vážený pán predseda vlády, obraciam sa na Vás, aby ste zabránili pošliapavaniu vlastných pravidiel, ktorých dodržiavania ste hlavným garantom. Dovoľujem si Vás požiadať o stiahnutie návrhu novely zákona o lesoch z dnešného rokovania vlády a vrátenie tohto návrhu späť na prepracovanie predkladateľovi, v súlade s Legislatívnymi pravidlami vlády SR, rešpektujúc hromadnú pripomienku verejnosti a vôľu občanov Slovenskej republiky.

Považujte, prosím, tento list za otvorený.

Ďakujem.

S úctou

Róbert Oružinský
zástupca verejnosti
vo veci hromadnej pripomienky k návrhu novely zákona o lesoch
 
Hodnoť

 

Na celu vladu mam svoj nazor.Ale v tomto pripade neviem,ci nema za ulohu Jahnatek zosuladit slovensku legislativu s europskou.Vsade v Europe,ked je les v sukromnom vlastnictve,nie je povoleny vstup verejnosti len ak so suhlasom vlastnika.Dokonca maju niektori aj lesne porasty,luky,...ohradene.Tiez si myslim,ze zo strany vlastnika su ohrozene jeho ustavne prava,co sa tyka jeho majetku.Zase krajiny maju svoje prirodne parky,ktore su pre verejnost.Na Slovensku si treba uvedomit,ze uz to nebude ako za komunistov a ludia chodili na vylety do hor,v buducnosti majitelia lesov budu chranit svoj majetok,lebo ten majetok bude mat ovela vyssiu hodnotu/hlavne pozemky/ako v minulosti.Kebyze mam les,tiez by sa mi nepacilo zbierat odpadky po turistoch,hluk,pripadny poziar z odh.ohorka,cierna tazba dreva a pod.Ja si myslim,ked je nieco sukromne,treba to respektovat a verejne,statne je pre verejnost.Len-tak na okraj: ludia navstevuju jaskyne,ktore patria statu,preco za to platia,ved je to statne,nas vsetkych?
 

jedna vec je to co chceme dosiahnut

a druha ako to dosiahneme..

A moze mat hocijak relevantny umysel, preco predklada tento zakon, NESMIE pritom porusovat zakon a pravidla.
 
Hodnoť

 

neskoro
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 566
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 116
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 101
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 89
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 82
 6. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 64
 7. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 64
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 55
 9. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 44
 10. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 44

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?